PanPablo
5 minut

Mówię Majorka, myślę Camper

Z pewnością miewacie momenty w swoim życiu, kiedy stwierdzacie, że już nic was nie zaskoczy. Ja pomyślałam tak, kiedy znajomy próbował przekonać mnie, że obuwnicza marka Camper totalnie zwali mnie z nóg…

5/5 - (1 vote)

Prawdopodobnie pomyślicie teraz to, co ja, gdy kolega opowiadał mi o ich najnowszej kolekcji, że przecież widzieliście już oryginalne buty, słyszeliście o kontrowersyjnych kampaniach reklamowych, że właściwie to wszystkie marki tak teraz robią. A później zaczęłam googlować Camper’a i to, co zobaczyłam, istotnie zwaliło mnie z nóg.

Na początku dorwałam się do kampani reklamowej, w której zdjęcie danego modelu buta zestawione jest ze zdjęciem osoby wyglądającej dokładnie tak jak but. Brzmi dość dziwnie, ale jeśli by się nad tym dobrze zastanowić, to jest w tym dużo prawdy. Coś w stylu: jaki pan taki kram, jaki but taki właściciel buta. Bliżej przyjrzałam się też samym butom, w końcu to o nie chodziło. Wpadłam jak śliwka w kompot, po 10 minutach chciałam mieć je wszystkie. Urzekły mnie w nich połączenia kolorystyczne, forma i oryginalność detali, takich ciekawych butów faktycznie nigdy wcześniej nie widziałam.

Camper to hiszpańska marka, z siedzibą na Majorce. Jako pierwsza na świecie, wprowadziła do oferty koncept dwóch różnych butów w parze – TWINS to modele, w których oba buty są do siebie bardzo podobne, ale różnią się detalami, kolorem bądź wzorem, niczym bliźniaki. Czy to nie genialne?

Na koniec zapragnęłam odwiedzić jeden z ich sklepów i zobaczyć te cudeńka na żywo! Okazało się, że to nie są sklepy, to muzea obuwnicze. Każdy z ponad 400 storów jest zupełnie innym wytworem sztuki współczesnej. Jeden z nich jest olbrzymim namiotem (Camper & Vitra Store, projekt Courtesy of Kéré Architects) inny zupełnie niepozorną dobudówką kamienicy. W wystroju jednego przeważa drewno, drugi cały wyłożony jest kaflami. Wtedy pomyślałam, że to właśnie są sklepy przyszłości!

Camper & Vitra Store, projekt Courtesy of Kéré Architects | Photography: Eduardo Perez
Camper & Vitra Store, projekt Courtesy of Kéré Architects | Photography: Eduardo Perez

Takie, w których człowiek zwiedza, a przy okazji kupuje oryginalne, świetne jakościowo buty, które nie psują się po kilku miesiącach noszenia i cieszą oko przez wiele sezonów. I w tym aspekcie Camper spełnia moje marzenie, reklamacje ich butów to niewielki procent całej sprzedaży, za to pozytywne opinie dotyczące ich wygody to tsunami, które z każdą nową kolekcją przechodzi przez internet.

Kengo Kuma, salon Camper w Barcelonie

Po tym, co zobaczyłam u Camper’a, stwierdzam, że zakupy powinny być ekscytującym doświadczeniem pobudzającym kreatywność, prowadzącym do czegoś więcej niż wydania pieniędzy i nabycia nowego produktu. To nowatorskie podejście do obuwia, całkowicie mnie przekonało. Świata, jaki proponuje Camper, pozbawionego obuwniczego fast-food’u, życzę sobie i Wam.

Selekcja Camper na sezon wiosna-lato 2020r.

W tym sezonie wybraliśmy sneakersy i sandały Camper z lekkich skór osadzonych na ultralekkich podeszwach z pianki EVA. Część z nich ma naturalną korkową wkładkę, która nie przegrzewa, ani nie odparza stóp. Sprawdźcie wszystkie buty Camper w naszym sklepie.

Tekst pierwotnie ukazał się w magazynie Zwykłe Życie.

Przeczytaj także

Oceń artykuł:
5/5 - (1 vote)
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments