PanPablo
4 minuty

Motif 2.0. – limitowana kolekcja Ucon Acrobatics z okazji 20-tych urodzin

Ucon Acrobatics, czyli marka wegańskich, minimalistycznych plecaków, toreb i nerek miejskich, którą możecie od kilku lat obserwować w naszym sklepie obchodzi w tym roku 20-lecie istnienia! Sprawdźcie, jaki projekt specjalny przygotowali na swoje urodziny.

Oceń artykuł:

Motif 2.0. – 20 wspaniałych artystów z całego świata 

Z okazji urodzin powstał wyjątkowy projekt o nazwie Motif 2.0., czyli limitowana kolekcja toreb Ezra i plecaków Kito, do którego Ucon Acrobatics zaprosił 20 wybranych artystów z 20 krajów (w tym z Polski). Zadaniem twórców (ilustratorów, street artowców, grafików) było stworzenie  unikalnych motywów graficznych, które pojawią się na flagowych produktach marki. Wśród artystów m.in. Marco Oggian z Hiszpanii, Ryan Carl z USA, Francesco Ciccolella z Austrii czy Emma Larrson ze Szwecji. 

Motif 2.0 – 20 wybranych miast z całego świata (w tym MY #spoileralert) 

Kolekcja specjalna Motif 2.0. zostanie zaprezentowana tylko w 20 miastach na całym świecie (oczywiście fizycznie, bo internet nie ma żadnych granic), w wybranych lokalizacjach i… nie będziemy trzymać Was w dłuższej niepewności. W Polsce będzie dostępna tylko u nas! Czujemy się zaszczyceni i podekscytowani jednocześnie. 

Oficjalna premiera odbędzie się 5. listopada w sklepie stacjonarnym PanPablo we Wrocławiu. Zaprezentujemy wszystkie 20 prac artystów, w czasie spotkania gościć będziemy również Adę Zielińską – autorkę wzoru z Polski, która opowie więcej o swojej pracy.  Szczegóły wydarzenia sprawdzicie na facebooku: WYDARZENIE

Ada Zielińska – jedna z 20 wyróżnionych artystów 

Autorką wzoru z Polski jest Ada Zielińska – graficzka i ilustratorka, współzałożycielka studia graficznego Hardziej. W związku z premierą zadaliśmy jej kilka pytań: 

Co Cię na co dzień inspiruje? Jak doszłaś do swojego stylu?

Wszystko, co mnie otacza. Nie czerpie inspiracji np. od konkretnych artystów, wolę sięgać po książki i stare magazyny. Muzyka też ma duże znaczenie podczas procesu twórczego. Często to, czego słucham podczas pracy, determinuje klimat projektu. Jeśli chodzi o styl, to jest to ciągły proces, ewoluuje i nadal się rozwija.

Skąd pomysł na ten wzór? Co symbolizuje?

Chciałam stworzyć formę nieokreśloną, łatwą do powielania. Zależało mi też na tym, aby wzór był nieoczywisty, interpretację zostawiam odbiorcom.

Czy projektując ten produkt myślisz już o tym, kto będzie go nosił i w jakich sytuacjach? wyobrażasz sobie jakoś tę osobę?
Mam na uwadze potencjalnych odbiorców i grupy docelowe, jednak zawsze zaczynam od siebie. Myślę co jako użytkownik, chciałabym mieć, na tym etapie nie myślę jeszcze grafice, a o użytkowości.

Motif 2.0 – ograniczona ilość kolekcji trafia do sprzedaży 

Plecak i torba ze wzorem zarówno Ady, jak i pozostałych artystów będą dostępne tylko stacjonarnie w sklepie PanPablo we Wrocławiu (ul. Piłsudskiego 52), od wernisażu 5. listopada do wyczerpania nakładu. Ilości są mocno limitowane – po 1 sztuce plecaka Kito i torby Ezra każdego artysty, produktów ze wzorem Ady będzie trochę więcej (uffff). Wpadajcie po swój egzemplarz! 

Motif 2.0. – 20-te urodziny ecofriendly miejskiej marki Ucon Acrobatics 

Marka Ucon Acrobatics swoją pierwszą kolekcję wypuściła w 2001 roku i od tego czasu, nieprzerwanie działają w inspirującym Berlinie. Jak sami twierdzą – tworzą dla kreatywnych dusz, które podzielają pasję do minimalizmu, innowacji i funkcjonalności. 

Oprócz designu ważnym aspektem w DNA marki jest ekologiaplecakiwegańskie, a produkcją zgodna z ideą zrównoważonego rozwoju. Jednym z partnerów Ucon Acrobatics jest PETA (People for the Ethical Treatment of Animals), którzy dbają o etyczne traktowanie zwierząt, a wraz ze szwajcarską organizacją non-profit My Climate, działają na rzecz ochrony klimatu.

Przeczytaj także

Oceń artykuł:
Oceń artykuł:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments