PanPablo
5 minut

Jak rozpoznać oryginalny plecak Fjallraven Kanken?

Jeśli chodzi ci po głowie pytanie „Czy mój plecak Kanken jest oryginalny?”, przeczytaj nasz krótki poradnik.

5/5 - (1 vote)

Fjallraven Kanken to szwedzka firma, specjalizująca się w produkcji plecaków z liskiem w logo. Początkowo plecak Kanken był przeznaczony dla dzieci i młodzieży i miał na celu korygowanie wad postawy. Dzisiaj oryginalny plecak Kanken to bardzo modny dodatek. Surowy i minimalistyczny design w duchu retro w połączeniu z doskonałej jakości wykonaniem sprawiły, że produkty Kanken zyskały sobie grono wielbicieli zarówno wśród młodzieży, jak i osób dorosłych. Niestety, wraz z rosnącą popularnością plecaków, rynek zalała fala falsyfikatów. Na szczęście, jest szereg sposobów, by rozpoznać podróbkę. Zatem jeśli chodzi ci po głowie pytanie „Czy mój plecak Kanken jest oryginalny?„, przeczytaj nasz krótki poradnik.

Kultowe logo z liskiem

Jedną z cech wyróżniających plecaki Kanken jest kultowe logo z czerwonym liskiem na białym tle. Każda osoba, orientująca się trochę w świecie designerskich produktów z łatwością potrafi przywołać w pamięci ten znaczek. Ale czy na pewno? Być może będziesz zaskoczony, kiedy zadamy ci pytanie: w którą stronę zwrócona jest głowa liska? W lewo? A może w prawo? Nie daj się oszukać! Oryginalny plecak Kanken rozpoznasz między innymi po tym, że głowa lisa zwrócona jest w lewo. Zarówno na dużym znaczku na froncie plecaka, jak i na guzikach i suwakach. Ważnym elementem wyróżniającym prawdziwy Kanken jest materiał, z którego wykonano największe, biało- czerwone logo na froncie. By upewnić się, co do oryginalności plecaka, sprawdź, czy logo na pewno jest odblaskowe.

Oryginalne logo Fjallraven Kanken

Jakość prawdę ci powie

Plecak z liskiem w logo nie bez powodu stał się obowiązkowym elementem garderoby, bez którego wiele osób nie wyobraża sobie wyjścia do szkoły lub pracy. Jeśli zastanawiasz się, czy posiadasz oryginalny plecak, zwróć uwagę na szczegóły, takie jak szwy. Autentyczny Kanken charakteryzuje się najwyższej jakości szyciem, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz plecaka. Nigdzie nie powinny wystawać pojedyncze  nitki. Szew powinien być równy i schludny. Użyte nici w oryginalnym plecaku są grube, porządne, doskonałej jakości. Paski na ramionach powinny być ładnie obszyte. W żadnym miejscu plecaka tkaniny nie mogą strzępić się na brzegach.

Warto też zajrzeć do środka plecaka. Mamy tam naszytą białą wizytówkę, na której można wpisać dane właściciela. Autentyczny plecak ma dodatkowo wszytą z boku wizytówki małą flagę Szwecji. W podróbkach często brakuje tej flagi.

Fjallraven Kanken
Naszywka z flagą i herbem Szwecji

Miej oko na metkę plecaka

Wydawać by się mogło, że jeśli plecak ma metkę, to powinna być to gwarancja, że modny plecak jest oryginalny. Okazuje się jednak, że także metka może zdradzić, czy masz do czynienia z oryginalnym produktem, czy z fałszywką. Po pierwsze, zwróć uwagę na sznurek, którym metka jest przywiązana do plecaka. Przy oryginalnym plecaku sznurek jest dobrej jakości, gruby, jednolity. Nie mogą wystawać z niego pojedyncze nitki. Następnie rzuć okiem na samą metkę. Powinien być na niej zawarty numer produktu oraz kolor plecaka, np. ART: 12301, COL: 160 Ochre.

Guziki i suwaki kankena

Ważnym wyróżnikiem oryginalności plecaków Kanken są suwaki oraz guziki. Oryginalne zamki Kanken mają po jednej stronie napis „Fjallraven” (czyli w tłumaczeniu na polski: „lis polarny”), a po drugiej stronie logo z liskiem, zwróconym oczywiście głową na lewo. Dodatkowo, jeśli suwak ma dwa zamki i jeśli zsuniesz je do siebie, to powinny one mieć po tej samej stronie logo z liskiem. Podróbki Kankena mają często odwrotnie założone zamki, tzn. na jednym zamku widać lisa, a na drugim napis. Na bocznej stronie każdego suwaka przy oryginalnym plecaku powinien znajdować się dodatkowo napis „YKK„. Jeśli chodzi o guziki (zatrzaski), to po ich rozpięciu, powinieneś widzieć napis „WASA 6„.

Oryginalny zatrzask

Uzbrojony w tę wiedzę, nie ma mowy byś nie rozpoznał oryginalnego plecaka Kanken. Jeśli chcesz mieć pewność, że kupujesz nowy, autentyczny produkt, zawsze możesz to zrobić w naszym sklepie, który jest autoryzowanym sprzedawcą plecaków Kanken. Możesz to też sprawdzić – na stronie producenta: znajdź zakładkę „Store locator”, a w niej listę oficjalnych sklepów sprzedających oryginalne produkty Fjallraven Kanken, w tym i nasz sklep.

Zobacz także inne oryginalne produkty Fjallraven Kanken

Aktualizacja: 27.07.2022

Przeczytaj także

Oceń artykuł:
5/5 - (1 vote)
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Magdalena
Magdalena
11 miesięcy temu

Dziękuję bardzo, pomogła mi Pani udowodnić mojemu bratu, że plecak jest w 100% oryginalny, i tak nadal mi nie wierzy.

Dorota Przybylska
Admin
11 miesięcy temu
Reply to  Magdalena

Zawsze jeszcze można sprawdzić czy sklep, w którym kupowała Pani plecak znajduje się na liście oficjalnych sprzedawców na stronie Fjallraven.com – nasz sklep jest na liście. Pozdrowienia!