PanPablo
5 minut

Jak czyścić buty EMU Australia?

Dowiedz się, jak czyścić, impregnować i pielęgnować buty EMU Australia!

4.8/5 - (5 votes)

Przed sezonem (ale i w trakcie!) ważne jest, aby przygotować swoje buty EMU Australia przed jesienno-zimowym użytkowaniem. Dla wszystkich, którzy pytają nas – jak wyczyścić buty EMU, jak usuwać zacieki z soli, jak je pielęgnować i jak zabezpieczyć je na kolejne lata – przygotowaliśmy wpis, w którym tłumaczymy, jak czyścić EMU krok po kroku. Bez obaw, to proste!

Usługa czyszczenia butów EMU Australia w PanPablo

Zanim jeszcze objaśnimy Wam, jak samodzielnie wyczyścić buty – ważna informacja! Ruszyliśmy z usługą czyszczenia butów EMU Australia, więc jeżeli Twoje zabrudzenia są mocne i nie będziesz mógł/mogła sobie z nimi poradzić, chętnie Cię w tym wesprzemy. Czyścimy wszystkie modele butów marki EMU Australia z wyjątkiem kapci. Szczegóły, co wchodzi w proces czyszczenia przeczytacie na stronie usługi – Czyszczenie butów EMU Australia. Postaw na obieg zamknięty i wydłuż życie swoich EMU!

Efekt po (po lewej) i przed (po prawej)

Jak czyścić EMU? Zestaw pielęgnacyjny Care Kit

Najważniejsza zasada: pranie EMU w pralce nie jest wskazane. Do odświeżenia butów EMU potrzebny Wam będzie zestaw preparatów do pielęgnacji Emu Australia Care Kit Assorted. W specjalnym zestawie do czyszczenia EMU znajdziecie 4 elementy:

  • wielofunkcyjną szczoteczkę do czyszczenia obuwia,
  • impregnat Rain & Stain,
  • piankę do prania butów Suede Cleaner
  • odświeżacz do wnętrza butów Tea Tree Scented Refresher

Możecie kupić go w naszym sklepie, link znajdziecie poniżej.

Krok 1: Czyszczenie butów EMU szczoteczką

Cały proces pielęgnacyjny butów zimowych rozpoczynamy od czyszczenia butów szczoteczką z zestawu pielęgnacyjnego Care Kit. Każda strona szczoteczki pokryta jest innym tworzywem przeznaczonym do czyszczenia różnych części obuwia. Stroną z nylonowymi i sztywniejszymi, miedzianymi włoskami czyścimy z brudów tylko podeszwy.

Gumką główną usuwamy wszystkie zabrudzenia z powierzchni kożucha (np. zacieki z soli)

natomiast drobniejsze, cieńsze gumki po bokach służą do wykończenia czyszczenia – do zakamarków buta, do których nie dotrze większa gumka. Podsumowując: szczoteczką czyścimy podeszwę, całą powierzchnię buta i wąskie elementy.

Krok 2: Pranie butów EMU

Po czyszczeniu szczoteczką przystępujemy do prania butów. Do prania EMU używamy preparatu Suede Cleaner (czyli odżywki do prania kożucha owczego). Spryskujemy z odległości 20 cm całego buta (najlepiej wyprać cały but, a nie tylko pojedyncze plamki).

Tak spryskany but odstawiamy na 24 h. Do środka możemy włożyć prawidła lub tekturki, w które wyposażył nas na początku producent (te, które przy zakupie były w środku butów). Jeżeli wyrzuciliśmy prawidła i opakowanie – możemy wyprofilować je zgiętą gazetą.

Ważne! Nie zostawiaj butów na słońcu lub na kaloryferze, lepiej trzymać je z dala od źródła ciepła.

Po 24 h odświeżamy delikatnie włoski znów gumeczką z wcześniejszego kroku.

Krok 3: Impregnacja butów EMU

Do impregnacji butów EMU Australia używamy preparatu Rain&Stain. Ponownie spryskujemy całego buta z odległości 20 cm sprayem do impregnacji ze szczególnym uwzględnieniem wszystkich szwów.

Odstawiamy na kolejne 24 h do całkowitego wyschnięcia. Znów pamiętaj, aby proces schnięcia odbywał się z dala od źródła ciepła, czyli nie zostawiamy ich na słońcu lub na kaloryferze (to nie przyspieszy wyschnięcia, a może zaszkodzić).

Krok 4: Odświeżanie wnętrza buta EMU

Oprócz zadbania o buty na zewnątrz, powinniśmy również pomyśleć o kondycji wnętrza butów. Preparat Tea Tree Scented Refresher pomoże nam odświeżyć wnętrze i usunąć nieprzyjemny zapach ze środka. Płyn został wykonany z naturalnego olejka z drzewa herbacianego, więc spodziewajcie się miłych zapaszków po spryskaniu. Etap ten najlepiej zrobić w trakcie impregnacji, ponieważ odświeżacz również powinien wyschnąć w ciągu 24 godzin.

Czy modele wodoodporne EMU również należy czyścic?

Modele EMU Australia, które są wodoodporne nie wymagają już takiego przygotowania przed ich pierwszym użytkowaniem, aczkolwiek jak najbardziej należy o nie dbać i pielęgnować je w podobny sposób opisany powyżej – czyścimy, pierzemy i impregnujemy buty. Skąd wiadomo, czy nasz model jest wodoodporny? Na podeszwie butów znajdziecie oznaczenie WATERPROOF, pozostałe modele będą WATER RESISTANT.

Podeszwa z napisem WATERPROOF
Podeszwa z napisem WATER RESISTANT

Mamy nadzieję, że wpis pomógł Wam dowiedzieć się, jak czyścić EMU i teraz wszyscy będziecie mieć czyste butki. W razie pytań – zadawajcie je w komentarzach, a my postaramy się pomóc! Załączamy też film, w którym wszystko tłumaczymy w formie video:

Przeczytaj także

Oceń artykuł:
4.8/5 - (5 votes)
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Karolina
Karolina
1 rok temu

Mam pytanie czym można bezpiecznie usunąć tłusta plamę na butach emu ?

Dorota Przybylska
Admin
1 rok temu
Reply to  Karolina

Może być z tym problem, bo buty są wykonane ze skóry zamszowej, która absorbuje płyny. Najlepiej jeśli zaniesiesz buty do profesjonalnego czyszczenia, może oni będą mieli jakieś swoje tajne tricki. Powodzenia, trzymam kciuki