PanPablo
5 minut

Gdy medycyna spotkała modę

Kiedy do PanPablo przyszły pierwsze modele Birkenstocków, przymierzyłam wszystkie i uznałam, że wreszcie ktoś podważył status quo.

Oceń artykuł:

Mogłabym pracować w zamku, w najwyższej wieży, z której moje pole widzenia sięga aż po horyzont, a krajobraz inspiruje do tworzenia. Wizja o byciu księżniczką copywritingu przyszła do mnie, gdy odkryłam, że w malowniczym miasteczku Ockenfels w średniowiecznym zamku mieści się siedziba marki Birkenstock – czy tak tworzy się legendę?

Krótka lekcja historii marki Birkenstock

Uruchamiam swój research’erski szósty zmysł i kilkadziesiąt zakładek w przeglądarce, aby dowiedzieć się: co z tymi Birkenstockami? W 1932 r. Carl Birkenstock wydał podręcznik do podologii, a lekarze z całego świata zaczęli bić brawo. Ludzie szturmem weszli do sklepów obuwniczych w poszukiwaniu zbawiennych klapek. Kilkadziesiąt lat później medycyna wdała się w romans z modą. Tak na świat przyszedł popularny do dziś i niezwykle seksowny — model Madrid, inspirowany słońcem Hiszpanii. Później już w latach 60. i 70. Birkenstocki należały do podstawowego wyposażenia każdego szanującego się hipisa. Do początku lat 80. nosili je prawie wszyscy—od hipsterów po naśladowców.

W końcu, w XXI wieku klapki i sandały trafiły na nogi fashionistek, które wciąż pokazują, z czym można je nosić. Klasyczny design legendarnych Birkenstocków został doceniony również przez mężczyzn lubiących kierować się zasadą „im prościej i wygodniej, tym lepiej”. Birkenstock zrobił dla rynku obuwniczego coś bardzo dobrego, łagodząc cierpienie na wielu płaszczyznach.

Zrównoważona moda

Po pierwsze stworzył linię całkowicie wegańskich butów, dla osób, którym nieobojętny jest los zwierząt. Birko-flor, to specjalny materiał zastępujący zamsz, produkowany z mikrofibry.

Po drugie ograniczył negatywny wpływ produkcji na naszą planetę. Dba o redukowanie emisji CO2, nie wykorzystuje rozpuszczalników, a korek i juta wykorzystywane do wytwarzania klapek, to surowce przyjazne środowisku.

Po trzecie specjalnie wyprofilowana wkładka, w którą wyposażono wszystkie Birkenstocki, zapewnia prawidłowe ułożenie stopy, a także zapobiega bólowi, zmęczeniu i wadom postawy. Dodatkowo na pudełku zobaczymy tylko napisy: Made in Germany i Made inPortugal.

Kiedy do PanPablo przyszły pierwsze modele Birkenstocków, przymierzyłam wszystkie i uznałam, że wreszcie ktoś podważył status quo. Jest wiele zaangażowanych w ochronę środowiska i ruchy cruelity-free marek, ale nikt nie stworzył jeszcze leczniczych butów tak chętnie oznaczanych na instagramie. Żeby tworzyć takie buty, trzeba mieć nie tylko ogromną wiedzę, ale również sporo fantazji.

Przeczytaj także

Oceń artykuł:
Oceń artykuł:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments