PanPablo
4 minuty

Bobo Choses – nasza nowa, kolorowa marka

Bobo Choses to marka, którą w tym sezonie wprowadziliśmy do oferty PanPablo. Wiemy, że nie istnieją brandy dla każdego, ale ta spodoba się wielu osobom – szczególnie tym, które lubią kolor, ilustracje i wygodę.

Oceń artykuł:

Bobo Choses, co to za marka?

Bobo Choses, jak sami piszą, kierują swoją ofertę do ciekawych świata wielbicieli zabawy. Ich nieoczywiste projekty łączą w sobie poczucie humoru, dziecięcą estetykę i wysoką jakość. Bobo Choses proponuje miękkie, wygodne ubrania i akcesoria dla dzieci i dorosłych, niezależnie od płci. Kolekcje opowiadają konkretne historie, które zawarte są w tworzonych przez nich książeczkach. Na ubraniach znajdziemy postaci i elementy nawiązujące do świata z ich bajek. Ożywają one wraz z niezwykłymi osobowościami osób, które decydują się na wełniane spodnie czy sukienkę z ECOVERO™.

Made in… tak blisko jak się da!

Bobo Choses ma swoją siedzibę w starej fabryce zabawek, która mieści się dwie przecznice od Morza Śródziemnego. Więcej niż 90% produktów powstaje lokalnie – w Hiszpanii bądź Portugalii. Przy tym do 70% produkcji ma miejsce mniej niż 10 km od siedziby. Dzięki temu niwelowana jest emisja śladu węglowego, a także możliwa jest kontrola produkcji i warunków pracy.

Odpowiedzialność środowiskowa i społeczna na pierwszym planie

To właśnie poszukiwania odpowiedzialnych społecznie i środowiskowo technologii warunkują cenę ubrań Bobo Choses. Marka proponuje tkaniny z wyższej półki – dba, by bawełna miała certyfikat GOTS, a wełna pochodziła z recyklingu. Wykorzystują wiskozę ECOVERO™ (certyfikowany rodzaj wiskozy – jego produkcja pozwala obniżyć wykorzystanie wody i emisję CO2 do 50% w porównaniu z produkcją klasycznej wiskozy) z włókien celulozowych lub Tencel, czyli wege jedwab. W swojej kolekcji zimowej wykorzystują wełnę z alpaki, która sprawdzi się przede wszystkim u alergików.

Unisexowe ubrania dla dzieci i dla dorosłych

Ubrania od Bobo Choses w większości mają kolory i fasony neutralne płciowo. Z pewnością zarówno dziewczynki, jak i chłopcy super będą wyglądać i czuć się w boxy bluzach czy longsleeve’ach. Bobo Choses nie stosują też (tak popularnego) podziału na różowe i niebieskie. Bazują na estetyce retro, która pozwala projektować im ponadczasowe ubrania dla dzieci, które można przekazać kolejnemu maluchowi, gdy jedno już z nich wyrośnie. Akcesoria czy kolekcje dla dorosłych również tworzone są tak, by każdy, niezależnie od płci – mógł się nimi cieszyć i nie być przy tym stygmatyzowany.

Na wielkie okazje i bez okazji

Bobo Choses stawia na uniwersalność i materiały. Chcą maksymalnie wydłużać cykl życia produktów i rozszerzać ich użyteczność, dlatego projektują wygodne codzienne ubrania, które w odpowiedniej stylizacji sprawdzą się jako niekonwencjonalne stroje galowe. Kolorowy sweterek narzucony na białą koszulę doda jej artystycznego wyrazu, a granatowa sukienka w pieski razem z białymi rajstopkami super nada się na pierwszy dzień w szkole.

Kupuj mniej, ale lepiej

To filozofia Bobo Choses sprawia, że każdy ich produkt jest przemyślany. Misją marki jest tworzenie jakościowych ubrań na lata. Chcą, by z ich produktów mogło skorzystać przynajmniej kilka osób. Namawiają do wymiany ubrań z drugiej ręki czy dzielenia się ubraniami wśród rodziny i znajomych.

Ponadczasowy design

Bez wątpienia – historie nie wychodzą z mody. Każda z kolekcji Bobo Choses jest opowieścią na konkretny temat. Kolekcja AW21 nosi tytuł: Talking Bobo i opowiada o tym, że mówienie jest naturalną formą tworzenia świata. Dzięki językom zamieniamy nonsens i abstrakcyjne obrazy w coś logicznego. Kolekcja ta stoi właśnie na granicy dwóch światów: rzeczywistości i wyobraźni i razem z osobą, która ją nosi – opowiada kolorową, prawdziwą lub wymyśloną historię.

Zakochaliście się? My totalnie! Już czekamy na chłodniejsze dni, by móc wystroić się w kolorowe swetry i czapki, a dzieciakom zaproponować odjechane dresy w pieski. Jeśli chcecie coś przymierzyć, zapraszamy do naszego sklepu we Wrocławiu na Piłsudskiego 52.

Post aktualizowany 14.03.2022

Przeczytaj także

Oceń artykuł:
Oceń artykuł:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments